Miskolc
Elfogadható lett a levegőminőség
A hétvégén érkezett hidegfront hatására országszerte csökkent a légszennyezettség, a legtöbb helyen vasárnapra elfogadható lett a levegőminőség.
Felújítom és magunkra öltjük a színpadon – operettóriások ruháit gyűjti
Jenei Gábor színművész már több millió forintot költött hobbijára, egy igazán egyedi gyűjteményre: Honthy Hannától, Kovács Józseftől és a legnagyobbaktól szerzett be ereklyéket, amiknek nagy részét mind a mai napig használja is kollégáival.
Számadó – Számokban a tények
Kendőzetlen őszinteséggel és precíz alapossággal tárja fel és mutatja be Miskolc jelenlegi gazdasági helyzetét, valamint az idáig vezető folyamatokat a Számadó című, hiánypótló önkormányzati kiadvány.
Áprilisban indulhat a szezon
A közös miskolci csapat öt mérkőzést játszik az alapszakaszban.
Akkor és most – A Nagyszálloda
Az 1878-ban átadott, kétemeletes Grand Hotelről vagy Három Rózsáról készült képeslap.
Többfelé tovább nőtt a légszennyezettség
Többfelé tovább nőtt a légszennyezettség a szálló por miatt. Szinte valamennyi mérőállomással rendelkező településen veszélyes vagy egészségtelen a levegőminőség.
Folynak a szóbeli felvételik
Városszerte tartják meg a középiskolai felvételiket hétköznap és hétvégén is, az egészségügyi előírásokhoz igazodva.
A régi bartókos, Farkas Gábor folytatja
Farkas Gábor zongoraestjével folytatódik az MVM Koncertek: A Zongora-sorozat március 3-án.
Öt éven belül újra életre kel az egykori Avas Szálló
Az adásvétel januárban lezárult, az MCC jelenleg az épület állapotfelmérését végezteti, aztán pedig a tervezés kezdődik meg.
Már markolóra volt szükség a szemét elszállításához
Ismét illegálisan lerakott hulladékot kellett elszállítania az önkormányzatnak a Gizella utcából. A szemetes háznak hat tulajdonosa is van, köztük az egyik a miskolci önkormányzat, huszonkilenc százalékban. A tulajdoni viszonyok ellenére az udvaron felhalmozott szemetet most mégis a város vitette el saját költségén. A több mint tizennégy tonna hulladék ártalmatlanítása és szállítása csaknem négyszázezer forintba került.
Simon: minden miskolci megismerheti a város gazdasági helyzetét
A Velünk a Város frakcióvezetője úgy fogalmazott: a város a héten megjelent kiadványa szikár tényeket tartalmaz, melyek rámutatnak, hogyan alakult ki az a gazdasági helyzet, amibe Miskolc került.
Egyelőre nem vezetheti be új díjtételeit az MVK
A kisgyermekes bérletet és a 60 perces jegyet eredetileg március 1-jétől lehetett volna megvásárolni, a járványügyi rendelkezések miatt azonban ezt az ITM nem engedte a cégnek.
Nem borult a papírforma
A Női Röplabda Extraliga negyeddöntőjében a Fatum-Nyíregyháza együttesét fogadta a DVTK. Toma Sándor csapata mindent megtett, hogy méltó ellenfele legyen a bajnoki cím várományosának, de a szabolcsiak nem ismertek kegyelmet és 3:0 arányban győztek.
Összefogással segítik a nehéz sorsú családokat
Tíz nehéz sorsú miskolci család kapott segítséget pénteken az Avason.
Szmog helyett tiszta levegő - Hétvégén fellélegezhetünk
Ismét rossz minőségű a levegő Miskolcon, a szálló por koncentrációja az elmúlt napokban átlépte az egészségügyi határértéket és a helyzet egyelőre máig sem javult. Az előrejelzések szerint viszont holnap már fellélegezhetünk, az időjárás ugyanis hidegebbre és szelesebbre fordul, ami megtisztítja majd Miskolc levegőjét.
Még több varjútetem került elő a Középszeren
Újabb madártetemeket találtak a Középszeren, emiatt a kutyasétáltatókat is fokozott óvatosságra intik. Két hete ugyanerre a területre kilenc vetési varjúhoz riasztották a mályi madármentőket. Akkor három madár szerencsés volt. Ők túlélték. A napokban azonban négy, azóta elhullott madár tetemét találták meg. Szerda éjjel a madármentő állomás vezetője újabb két varjú elhullásáról adott hírt közösségi oldalán. Mérgezésre gyanakodnak.
Az új egészségügyi jogviszony bevezetésének elhalasztását kéri az MSZP
Az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvény márciusi bevezetésének elhalasztását sürgette csütörtökön az MSZP frakcióvezető-helyettese, aki azt javasolta a kormánynak: kezdjen tárgyalásokat azokkal az országokkal, ahol sok magyar dolgozik, hogy beengedik-e a kínai vagy az orosz vakcinával oltott magyarokat.
A kommunista diktatúra áldozataira emlékeztek
A gulágra elhurcolt ötszáz helyi lakos emlékére állított táblát koszorúzta meg a miskolci önkormányzat. Veres Pál polgármester és Ignácz Dávid jegyző a kommunizmus áldozatainak emléknapján tisztelgett a Zsolcai kapu 32. szám alatti emlékhely előtt.