Ebben a támogatásban azon családok részesülnek, ahol a szülők végzettsége a 8 általános iskolai osztályt nem haladja meg. „Ez a kitétel - meggyőződésem szerint - sérti az esélyegyenlőséget, diszkriminál, hátrányos helyzetbe hoz, de legfőképp azokat az állampolgárokat "jutalmazza", akik önhibájukból nem tudtak vagy nem akartak továbbtanulni” - fogalmazta levelében a polgármester.
Hozzátette: sérti az esélyegyenlőséget, mert a támogatás ezen kitétele gyermek-gyermek, család-család között jogosultatlan kivételt tesz. Véleménye szerint diszkriminatív, mert kizárja azokat a családokat, - egyebek mellett a szegény sorban élőket is - akik helyzetük javulását a tudás megszerzésében határozták meg. Hátrányos helyzetbe hoz, mert büntetik azokat, ahol a szülők megpróbáltak felemelkedni.
Mint időközben kiderült, hasonló tartalmú levelet köldött el még júliusban – a Szerencsi Kistérségi Önkormányzatok egyetértésével - Zsíros Sándorné, Alsózsolca polgármestere is. Annak a levélnek a címzettje, Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke volt.
Hozzátette: sérti az esélyegyenlőséget, mert a támogatás ezen kitétele gyermek-gyermek, család-család között jogosultatlan kivételt tesz. Véleménye szerint diszkriminatív, mert kizárja azokat a családokat, - egyebek mellett a szegény sorban élőket is - akik helyzetük javulását a tudás megszerzésében határozták meg. Hátrányos helyzetbe hoz, mert büntetik azokat, ahol a szülők megpróbáltak felemelkedni.
Mint időközben kiderült, hasonló tartalmú levelet köldött el még júliusban – a Szerencsi Kistérségi Önkormányzatok egyetértésével - Zsíros Sándorné, Alsózsolca polgármestere is. Annak a levélnek a címzettje, Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke volt.