Ugrás a tartalomra

Pótfelvételi-értesítő legkésőbb ma

Létrehozva
Legkésőbb kedden, azaz ma azok a pótfelvételizők is megkapják az értesítéseket, akiknek eddig még nem érkezett válasz jelentkezésükre egyik felsőoktatási intézménytől sem. A késés oka, hogy a legtöbb iskola késve juttatta el az oktatási hivatalnak a felvettek névsorát. Információink szerint a Miskolci Egyetem nem érintett az országos problémától.
A napokban kapják meg értesítésüket azok a diákok is, akik augusztusban pótfelvételire jelentkeztek. Õk csak egy intézmény egy szakját jelölhették meg, így most azt tudják meg, hogy ide fölvették-e őket. Ez a felvételi eljárás újabb esélyt jelent a szeptemberi tanulmánykezdésre azoknak, akik nem nyertek felvételt sehová, vagy 2008-ban nem jelentkeztek egyetlen felsőoktatási intézménybe sem.
A Miskolci Egyetemre 703 hallgató jelentkezett a pótfelvételi eljárás során, közülük 603-an felvételt is nyertek. Az egyetemre jelentkezők névsorát az intézmény elküldte az Oktatási Hivatalba, majd miután leellenőrizték azt, megtörténhet a diákok kiértesítése is. A diákokat postai úton, e-mailben, és kérés szerint SMS-ben is értesítik. A mesterszakokra egy héttel később kellett jelentkezni, így a kiértesítést is később kapnak.
A regisztrációs hét kötelezettségei a nappali tagozatos hallgatókra vonatkoznak szigorúan, így a pótfelvételt nyert diákoknak is lesz lehetőségük a tantárgyakat időben fölvenni. Ugyanis minden tantárgy meghatározott hallgatószámmal indul majd, amelyről a pótfelvételizők sem maradnak le a meghosszabbított tantárgyfelvétel miatt.

Póczos N.