Ugrás a tartalomra

Ismét Miskolcon járt a finn nagykövet

Létrehozva
A diplomata a legfontosabb miskolci történésekről egyeztetett a városvezetővel.
Kép
Markku Virri finn nagykövet, Veres Pál polgármester és Deák Csaba tiszteletbeli konzul

A városházán fogadta Veres Pál polgármester Finnország nagykövetét. Markku Virri második alkalommal látogatott Miskolcra. A megbeszélésen szó esett többek között a koronavírus-helyzetről, a Miskolci Egyetemről és az együttműködési lehetőségekről is.

A tavaly januári látogatáson az okos város fejlesztéseiről tájékozódott Markku Virri. Éppen azután tört ki a járvány Magyarországon, így most efelől is érdeklődött a nagykövet.

Markku Virri, Finnország magyarországi nagykövete elmondta, a mostani alkalommal is a legfontosabb miskolci történésekről egyeztetett Miskolc első emberével. Többek között például arról, hogyan sikerült kilábalniuk a koronavírus-járvány miatti korlátozásokból. 

A Miskolci Egyetem, a Covid-helyzet mellett téma volt a gazdaságfejlesztés. Veres Pál a Miskolc Televíziónak elmondta, emellett erősítenék a testvérvárosi kapcsolatokat is.

Kép


- Több tekintetben is fontos nekünk a finn kapcsolat. Az egyik legrégebbi testvérvárosunk Tampere, 1963 óta Miskolc testvérvárosa, és ezer szállal kötődik a város, az egyetem is Finnországhoz. Éppen ezért nagy öröm számunkra, hogy Markku Virri az egyetemi könyvtár alapkő-letételének vendégeként ellátogatott ide, a városházára is – jelentette ki Veres Pál. 

A megbeszélésen a jövőbeli együttműködési lehetőségekről is tárgyalt Markku Virri és Veres Pál polgármester.


 

Ez is érdekelhet

Fokozódik a kánikula, és hol van még a vége?
Miskolc
Kánikula sok napsütéssel – ilyen lesz az időjárás szerdán.
Hibaelhárítás a belvárosban, megváltozott a forgalmi rend
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról szerda reggel.
Képgaléria
Szennyeződés Szinván
Ez lehetett az oka a Szinva elszíneződésének
Miskolc
Máris van eredmény.
Közel 7000 intézkedés egy év alatt – folytatódik a járatseriff-program Miskolcon
Miskolc
Megtartotta júniusi ülését Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése. Kiemelten foglalkoztak az MVK járatain működő járatseriff-rendszer első teljes évének tapasztalataival is.