Ugrás a tartalomra

Új szolgálati járművet kapott a MIÖR

Létrehozva
Az önkormányzati forrásból beszerzett terepjárót pénteken délelőtt adták át a rendészet vezetőjének.
Kép
Fotó: Mocsári László

Ismét egy új Dacia Duster terepjáróval gazdagodott a Miskolci Önkormányzati Rendészet (MIÖR) flottája. A teljes egészében önkormányzati forrásból megvásárolt járművet a rendészeti bizottság elnöke adta át Vincze Csabának, a rendészet vezetőjének. 

Szilágyi Szabolcs a minap.hu-nak elmondta, a beszerzésekre azért volt szükség, mert a 2013-ban és 2014-ben vásárolt terepjárókat már csak jelentős ráfordításokkal lehetett üzemeltetni. A mostani beruházás is a megújulást és a költséghatékonyságot szolgálja.

Hozzátette, az idei és a tavalyi fejlesztésnek köszönhetően azonban szinte az összes, mára már erősen amortizálódott járőrautót sikerül új gépjárművekre cserélni.

Kép

Szilágyi Szabolcs kitért arra is, a város élhetősége sokban függ attól, hogy a miskolciak mennyire érzik biztonságban magukat. A szubjetkív biztonságérzetre jelentős hatással van az önkormányzati rendészet tevékenysége, a kamerarendszer hatékonysága, a járőrök munkája és a rendészet felszereltsége. 

Ez is érdekelhet

Fokozódik a kánikula, és hol van még a vége?
Miskolc
Kánikula sok napsütéssel – ilyen lesz az időjárás szerdán.
Hibaelhárítás a belvárosban, megváltozott a forgalmi rend
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról szerda reggel.
Nyakig vagyunk az aszfaltozásban: miskolci útfelújítás a Harsányi felüljárótól a 26-os útig
Miskolc
Folytatódik Miskolc belterületén az útfelújítás. Három szakaszon dolgoznak. Mutatjuk, mikor készülnek el Miskolc új útjai.
Képgaléria
Szennyeződés Szinván
Ez lehetett az oka a Szinva elszíneződésének
Miskolc
Máris van eredmény.