Ugrás a tartalomra

A kapcsolati erőszakban élőkért – a KEÁT első ülése

Létrehozva
Megtartotta első fórumát a városvezetés által létrehozott Kapcsolati Erőszak Áldozatainak Támogatása (KEÁT) elnevezésű szerveződés, aminek célja, hogy egy kitűnően használható rendszert hozzon létre a kapcsolati erőszakban élők megsegítésére.

„Lassú és nem összehangolt a működés, sokszor hat a szakember lelkére is az áldozat fájdalma, nincs visszajelzés a hatóságok, szervek részéről, de széleskörű a kapcsolatrendszere a szakembereknek, akik lelkiismeretesen végzik munkájukat és legtöbbször tökéletesen átlátják a helyzetet” – sorolták a nehézségeket és az erősségeket a KEÁT első ülésére meghívottak.

Kép
Fotó: Mocsári László

A Kapcsolati Erőszak Áldozatainak Támogatását Varga Andrea alpolgármester kezdeményezte.

– Egy éve kezdtünk közösen gondolkodni azokkal a szervezetekkel, akik találkoznak a kapcsolati erőszak áldozataival. Célunk megvizsgálni, hogy Miskolc városa mit tehet annak érdekében, hogy igazi segítséget tudjunk nyújtani nekik. Partnerséget kérünk mindazon intézményektől, akik részt vesznek az áldozatok támogatásában – mondta.

Kép

A munkacsoport vezetője Sándor-Lenkei Aida lett, aki az Ökumenikus Segélyszervezet Krízisambulanciájának is szakmai vezetője. 

– Legfontosabb lenne a prevenció, azután a társszervek együttműködése, majd a társadalom szemléletformálása. Megvizsgáljuk, még kik vonhatók be a munkába, és tudatosítani szeretnénk az emberekben, hogy a kapcsolati erőszak nem magánügy. Hisszük, hogy a maitól jobban tudjuk koordinálni egy-egy áldozat megsegítését – mondta, hozzátéve, sajnos az önhibáztatás miatt szégyellik magukat a kapcsolati erőszakban élők. – Egy cselekvési tervet szeretnénk kidolgozni, szükséges lenne képzés és szakmai szemléletformáló beszélgetések létrehozása. 

Kép

A szakember szerint sokkal hatékonyabb lenne a rendszer, ha nem az utolsó pillanatban kellene kimenekíteni helyzetükből az áldozatokat, hanem előre fel tudnák készíteni életük nagy változására. Ezentúl szükséges lenne egy olyan krízisalap megteremtése, amivel nem lehet visszaélni. Valamint magának a bántalmazónak a kezelése is, ami Nyugat-Európában kiválóan működik.

Ez is érdekelhet

Fokozódik a kánikula, és hol van még a vége?
Miskolc
Kánikula sok napsütéssel – ilyen lesz az időjárás szerdán.
Hibaelhárítás a belvárosban, megváltozott a forgalmi rend
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról szerda reggel.
Nyakig vagyunk az aszfaltozásban: miskolci útfelújítás a Harsányi felüljárótól a 26-os útig
Miskolc
Folytatódik Miskolc belterületén az útfelújítás. Három szakaszon dolgoznak. Mutatjuk, mikor készülnek el Miskolc új útjai.
Képgaléria
Szennyeződés Szinván
Ez lehetett az oka a Szinva elszíneződésének
Miskolc
Máris van eredmény.