Ugrás a tartalomra

Korszerűsíti épületeit a Szeretetszolgálat Miskolcon

Létrehozva
Európai uniós és költségvetési forrásból valósulhat meg a Magyar Máltai Szeretetszolgálat két miskolci épületének - az Árpád út 88. szám alatt működő integrált ellátó intézménynek és a Köln utca 2. szám alatt működő Gondviselés Házának - energetikai korszerűsítése 190 millió, illetve 290 millió forintból.

A szeretetszolgálat közleményében azt írta, az integrált ellátó intézmény épületének korszerűsítése a tervek szerint egy év alatt valósul meg. A beruházás magában foglalja az épület hőszigetelését, a nyílászárók cseréjét, a fűtési rendszer korszerűsítését levegő-víz hőszivattyúk elhelyezésével, valamint napelemes rendszer telepítését.

A Gondviselés Házának energetikai korszerűsítéséről közölték: az ápolási és idősotthonnak, valamint egy 150 adagot főző népkonyhának helyet adó intézmény 25 éve épült, felújításra szorul.

Az épület korszerűsítése a tervek szerint másfél év alatt valósulhat meg. Az épületet hőszigetelik, kicserélik a nyílászárókat, hőszivattyúk elhelyezésével korszerűsítik a fűtési rendszert és napelemeket telepítenek - áll a közleményben.
 

Ez is érdekelhet

Évadzáró társulati ülést tartott kedden a Miskolci Csodamalom Bábszínház.
Ábelesz Kóbelesz és Százéves tojás – búcsúztatták az évadot, várják az újat
MiskolcKultúra
Évadzáró társulati ülést tartott kedden a Miskolci Csodamalom Bábszínház. Az eseményen összegezték az elmúlt évad eredményeit és statisztikai adatait, valamint ismertették a következő évad terveit.
Újabb történelmi érdekességek Miskolcról
MiskolcKultúra
Folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történetéből blog szerkesztőjének az írásait közöljük, helytörténeti érdekességekkel.
Az Európa-bajnokságra hangoltak
MiskolcSport
Kosárlabda: U20-as felkészülési női torna, Sanlucar de Barrameda (Spanyolország).
Tóth Anna bronzérmes a bronzon
MiskolcSport
Atlétika: nemzetközi versenyt rendeztek hétfőn este Dániában.