Ugrás a tartalomra

Folytatódnak a növényvédelmi permetezések

Létrehozva
A Miskolc közterületein lévő díszfák - vadgesztenye és platán - növényvédelme ismét előtérbe került. Megjelentek a rovarkártevők, a vadgesztenyefáknál az aknázó molyok, a platánfák estében pedig a csipkéző poloskák.

Április végétől biológus szakember bevonásával folyamatosan megfigyelték a kártevők jelenlétét, mozgását és számát - írja közleményében a Városgazda. 

Az első permetezést május közepén, a másodikat június végén végezték el. A legutolsó felmérés eredményei alapján augusztus 14-ig szükséges végrehajtani a díszfák harmadik növényvédelmi permetezését rovarkértevők és gombabetegségek ellen.

A permetezésnél használt szer emberre, állatra nem veszélyes. A közterületen történő esti munkavégzés zajhatása miatt a lakosság megértését kéri a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft.
 

Ez is érdekelhet

Újabb történelmi érdekességek Miskolcról
MiskolcKultúra
Folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történetéből blog szerkesztőjének az írásait közöljük, helytörténeti érdekességekkel.
Az Európa-bajnokságra hangoltak
MiskolcSport
Kosárlabda: U20-as felkészülési női torna, Sanlucar de Barrameda (Spanyolország).
Tóth Anna bronzérmes a bronzon
MiskolcSport
Atlétika: nemzetközi versenyt rendeztek hétfőn este Dániában.
Képgaléria
Avasi útfelújítás
Folytatódik az Avas főútjának teljes körű felújítása nyáron is
Miskolc
Miskolcon az útfelújítási program végrehajtása alatt forgalomkorlátozásokra, sávszűkítésekre kell számítani.