Ugrás a tartalomra

Száznyolcvan banánlevelet sütöttek az időseknek

Létrehozva
Galamb Alex és 11 kis "péktanítványa" reggel elkészítették a süteményeket, amik így még frissen kerültek a Szent Hedvig Otthon ünnepi asztalára.
Kép
Fotók: Horváth Csongor

- Augusztus 20-i ünnepünkre kaptunk egy falajánlást a Sütni Jó Alapítványtól: az időseink számára készítettek péksüteményeket – mesélte Major Zita a Szent Hedvig Otthon Idősek Otthona vezetője. Elmondása szerint azért is jó ez az adomány, mert az idősek többnyire édesszájúak.
 

Kép

- Jellemző az idősekre, hogy szeretik az édességeket. Egyébként van mozgó büfénk, amelyben minden héten tudnak vásárolni a lakóink olyan dolgokat, amit megkívánnak az itteni ellátáson túl. Azonban e mellett is nagyon örülünk a felajánlásnak.

Az otthonnal Galamb Alex, a mélyszegénységből indult, majd a miskolci Gyermekvárosban nevelkedett fiatalember vette fel a kapcsolatot. A Sütni Jó Alapítvány megálmodója – kis segítői kíséretében - 180 banánlevelet vitt a Szent Hedvigbe.

Kép

- Szeretnénk adományokkal segíteni az időseket is, hiszen ők voltak azok, akik egyengették előttünk az utat. Úgy vélem, az államalapítás ünnepén rájuk is kell gondolni, hiszen ők alakították, formálták a nemzetünket, az ő munkájuknak köszönhetően lett azzá ez az ország, amilyennek ma ismerhetjük.

Az alapítvány Hernádnémetiben levő sütödéjében reggel kezdődött a szorgos munka.

- 11 gyerekkel együtt készítettük ezeket a fahéjas édességeket – közülük csak 3-an tudtak eljönni az átadóra.
Alex egyébként nem először tesz hasonló felajánlást, és karitatív munkája sem merül ki a banánlevelek sütésében. Hozzá hasonló, mélyszegénységben élő gyerekeket tanít a szakmájára. Az otthonában kialakított mini pékség egyfajta sütőszakkörként működik.

Kép

- Szeretném, ha a gyerekeknek lenne lehetősége kitörni a nehézségek közül. Én pékként találtam meg a hivatásomat, és úgy gondolom, ez a foglalkozás számukra is biztos pontot nyújthat az életben.

A gyerekek egyébként láthatóan élvezik a foglalkozásokat. Arról is meséltek, hogy mi a kedvenc süteményük: valaki az ökörszemet, míg más a kakaós csigát szereti a legjobban. Az otthonban élő idős emberek is.

Kép

Galamb Alexben a Covid 19 első hulláma idején fogalmazódott meg a gondolat, hogy elindítsa a Sütni jó! kampányt – ez a segítő tevékenység mára alapítványi formát öltött, így több a lehetőség, szélesebb körben tudja végezni karitatív munkáját.
 

Ez is érdekelhet

Tóth Anna bronzérmes a bronzon
MiskolcSport
Atlétika: nemzetközi versenyt rendeztek hétfőn este Dániában.
Képgaléria
Avasi útfelújítás
Folytatódik az Avas főútjának teljes körű felújítása nyáron is
Miskolc
Miskolcon az útfelújítási program végrehajtása alatt forgalomkorlátozásokra, sávszűkítésekre kell számítani.
Összeült Miskolc közgyűlése: járatseriff-beszámoló, ingatlaneladások, hitelkeret-emelés – élő videó
Miskolc
Kövesse velünk élőben Miskolc város közgyűlését reggel 7 órától. Szó esik többek között a folyószámla-hitelkeret emeléséről, önkormányzati ingatlanok értékesítéséről, óvodai csoportösszevonásokról, járatseriff-rendszer működéséről, valamint a Városi Klímaszerződés előrehaladásáról.
Elfeledett történetek és titkok Miskolc szívéből
MiskolcSzabadidő
Különleges eseményre hívja a miskolciakat Reiman Zoltán csütörtökön.