Ugrás a tartalomra

A Rákóczi-lánc és egy új emlékmű átadásával emlékeztek

Létrehozva
Ünnepi közgyűlést tartott a megyei önkormányzat államalapító Szent István király tiszteletére csütörtökön a Megyeházán. Az ülésén átadták a Rákóczi-lánc kitüntetést és leleplezték a legújabb alkotást, mely az intézmény udvarán gazdagítja az emlékműparkot.
Preview Image
Képgaléria! Fotó: Juhász Ákos

Révész János kapta az idei elismerést a megyei közgyűléstől, hiszen ő koordinálta a járványkórházban dolgozók munkáját, amiért így fejezték ki hálájukat az adományozók. Az ünnepi közgyűlésen felszólalók mind beszéltek a járványhelyzetről, valamint emlékeztek Szent Istvánra és örökségére.

Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériuma parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes elmondta, nem minden országban adatik meg, hogy maszk nélkül tudnak együtt ünnepelni ma. – Európában elsőként értük el a huszonöt százalékos, majd az ötven százalékos átoltottságot. Ez köszönhető a kiváló munkaszervezésnek is – mondta, majd az államalapítóról emlékezett meg. – A vármegyéket Szent István hozta létre ezer évvel ezelőtt. Maradandó és stabil rendszert hozott létre, a szabadság nehezebb, de dicsőségesebb útját választva. Személyes meggyőződésből tért a keresztény hitre, és ugyanezt az utat kínálta fel országa lakóinak.

Bánné Gál Boglárka szerint a mai ünnep éppen azért értékes, mert a világjárvány sok találkozót meghiúsított. – Szent István sok évszázadra meghatározta sorsunkat. Öröksége nemcsak büszkeség, de felelősség is. A magyar haza és szabadság nem eladó, spirituális kötelékünk a lelkünkben él. Nem hagytuk magunkat eltiporni mind a mai napig – mondta a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés elnöke.

Kép

Csöbör Katalin országgyűlési képviselő úgy véli, Szent István ma kettős érzéssel nézne Európára. – Csalódott lenne attól, hogy a keresztény Európa megtagadta önmagát, Magyarországra viszont büszke lenne, mert megőrizte értékeit. Gondoljunk csak bele, már nyelvünk is elfogadó – mondta a politikus, utalva ezzel arra, hogy nem különbözteti meg a nemeket. – Nem szorulunk kioktatásra türelemből, elfogadásból. Már Szent István maga is úgy intézkedett, minden nemzetet befogadunk, ha elfogadták hitünket, kultúránkat és törvényeinket. 

Az ünnepi beszédek után a történelmi egyházak képviselői megszentelték az új kenyeret, majd szétosztották. Ezt követően a Megyeháza udvarán leleplezték Ekker Róbert szerencsi szobrászművész alkotását, ami Kovács Vilmosra, a kárpátaljai irodalom egyik legmeghatározóbb alakjára emlékezik. 

Ez is érdekelhet

Tóth Anna bronzérmes a bronzon
MiskolcSport
Atlétika: nemzetközi versenyt rendeztek hétfőn este Dániában.
Képgaléria
Avasi útfelújítás
Folytatódik az Avas főútjának teljes körű felújítása nyáron is
Miskolc
Miskolcon az útfelújítási program végrehajtása alatt forgalomkorlátozásokra, sávszűkítésekre kell számítani.
Összeült Miskolc közgyűlése: járatseriff-beszámoló, ingatlaneladások, hitelkeret-emelés – élő videó
Miskolc
Kövesse velünk élőben Miskolc város közgyűlését reggel 7 órától. Szó esik többek között a folyószámla-hitelkeret emeléséről, önkormányzati ingatlanok értékesítéséről, óvodai csoportösszevonásokról, járatseriff-rendszer működéséről, valamint a Városi Klímaszerződés előrehaladásáról.
Elfeledett történetek és titkok Miskolc szívéből
MiskolcSzabadidő
Különleges eseményre hívja a miskolciakat Reiman Zoltán csütörtökön.