Ugrás a tartalomra

Csütörtökig több mint 200 000 ember szavazott az előválasztáson

Létrehozva
Hétfő reggeli újraindulása óta fennakadások nélkül halad az előválasztási szavazás. Az Országos Előválasztási Bizottság csütörtökön Facebook-posztban összegezte az eddigi tapasztalatokat. Eszerint szerdán sátorban 57.806-an, interneten keresztül pedig 3.902-en szavaztak (az interneten keresztül szavazók a nap folyamán vagy azt megelőzően regisztráltak).

Összesen tehát a nap folyamán 61.708 fő adta le voksát Magyarország valamelyik leendő miniszterelnök-jelöltjére és az előválasztás képviselőjelöltjeire, mindösszesen pedig már több mint 200 ezren szavaztak.

Az online szavazni vágyók száma továbbra is nagyon magas. A kapacitás bővítésén folyamatosan dolgoznak a szervezők, hogy minél több szavazni vágyót ki tudjanak szolgálni. Arra kérik a magyar választópolgárokat, hogy aki csak teheti, inkább személyesen szavazzon, mert az gyorsabb és egyszerűbb.

Az online szavazás elsősorban a külföldön vagy belföldön, de az állandó lakcímüktől tartósan távol tartózkodók, valamint a mozgáskorlátozottak szavazati jogának gyakorlását hivatott elősegíteni, helyettesítve az általános választáson alkalmazott átjelentkezéses és mozgóurnás szavazási módokat.

Szavazni szeptember 28., kedd 20 óráig lehet.

Borítókép: Előválasztás a Centrumnál; MiNap-archív; Fotó: Juhász Ákos

Ez is érdekelhet

Szalamander
Forgalomkorlátozás a Szalamander idején
MiskolcOktatás
Szerdán a Miskolci Egyetem végzős hallgatóinak Szalamander felvonulása miatt 20:50-től várhatóan 21:05-ig a Tiszai pályaudvar irányába villamosok helyett villamospótló autóbuszok közlekednek a Malomszög utca és a Tiszai pályaudvar között.
Mostantól két héten át aszfaltozzák a 26-os út Miskolcon átvezető szakaszát
Miskolc
A HE-DO Építő Zrt. kivitelezésében újul meg a 26-os út Miskolc Plázától a Szentpéteri kapun át a „Miskolc vége” tábláig tartó szakasza.
Ilyen a miskolci rendész élete
Miskolc
A város lakóinak védelme, gyors segítségnyújtás, és a közbiztonság folyamatos erősítése – ezeket a célokat fogalmazta meg a Miskolci Önkormányzati Rendészet. Bepillantottunk egy napjukba.
Miskolci közgyűlés március 6-án. Fotó: Juhász Ákos
Járatseriff-beszámoló, ingatlaneladások, hitelkeret-emelés – kedden újra összeül a közgyűlés
Miskolc
A folyószámla-hitelkeret egymilliárd forintos emeléséről, önkormányzati ingatlanok értékesítéséről és a csökkenő gyermeklétszám miatt szükségessé váló óvodai csoportösszevonásokról is dönthet következő, ezúttal kedd reggel 7 órakor kezdődő ülésén a miskolci közgyűlés. A képviselők emellett beszámolót hallgatnak meg a járatseriff-rendszer működéséről, valamint a Városi Klímaszerződés előrehaladásáról is.