Ugrás a tartalomra

A Kaffka egyik osztálya is csatlakozott a városháza cipősdoboz-akciójához

Létrehozva
A hatodikosok az osztályfőnökkel és a szülőkkel közösen döntöttek úgy, hogy ők is szeretnének segítíteni a rászorulókon.

Kép
A Kaffka 6. B osztálya. Fotók: Magánarchívum

A Kaffka Margit Általános és Alapfokú Művészeti Tagiskola egyik osztálya is csatlakozott az önkormányzat által meghirdetett cipősdoboz-akcióhoz. Ahogyan arról korábban beszámoltunk, a polgármesteri hivatal munkatársai a jótékonysági akció keretein belül idén a Symphonia Alapítvány növendékeit ajándékozták meg kedd délelőtt a városházán.

Mádai Linda, a Kaffka 6. B osztályának osztályfőnöke elmondta, az osztályába járó gyerekekkel közösen találták ki, hogy csatlakozni szeretnének az akcióhoz.

– Beszéltem velük arról, miért fontos a jótékonykodás, hogy az idei csomagokat kik fogják kapni, és arról is, hogy mi köze ennek az ünnepekhez. Ezt követően egyeztettem a szülőkkel, és együtt jutottunk arra, hogy mi is szeretnénk segíteni – mondta.

Kép

A pedagógus kiemelte, nagy figyelmet fordítottak arra is, hogy a játékok újak, vagy újszerűek legyenek, hogy valóban örömet okozzanak annak, akik kapni fogják azokat. A csomagokat végül kedden kora délután adták le a polgármesteri hivatalban, ahol a tanárnő elmondása szerint nagy örömmel fogadták a kezdeményezéshez való csatlakozást.

 

Ez is érdekelhet

Nem marad magára az ügyintézésben: indul a SegítőPont Miskolcon
Miskolc
Nem minden ügyintézés egyszerű, de segítséggel könnyebb. Ennek érdekében Miskolcon új szolgáltatás indul azok számára, akik támogatást igényelnek a digitális felületek használatában, az online ügyintézésben vagy a szükséges dokumentumok kezelésében.
Világbajnokságon képviselik hazánkat a Miskolcz-Revital TSE versenyzői
MiskolcSportSzabadidő
A szezon első felében több alkalommal is sikeresen képviselték Magyarországot korosztályuk és kategóriájuk Európa-bajnokságán a Miskolcz-Revital TSE versenyzői. A világversenyekre való kijutás delegálás alapján működő rendszerben történik.
Újra ülésezett a Rehabilitációs Foglalkoztatási Tanács
Miskolc
Hosszabb szünet után újra összeült az önkormányzat Rehabilitációs Foglalkoztatási Tanácsa hétfő délelőtt a városháza közgyűlési termében.
Ezüst- és bronzérmet szereztek
MiskolcSport
Kosárlabda: B33 (3x3) országos diákolimpia döntő, A kategória (5-8.
osztályosok), Budapest.