Ugrás a tartalomra

GYORSHÍR: hat szóló busszal bővült a miskolci elektromosbusz-flotta

Létrehozva
Újabb lépést tett Miskolc a fenntartható közösségi közlekedésért: pályázati forrásból hat szóló busszal bővítette elektromos buszflottáját az MVK.
Kép
BYD elektromos buszok Fotó: Rogosz Péter
Fotó: Rogosz Péter

A közlekedési vállalat szerdán ünnepélyes keretek között vette birtokba legújabb, modern elektromos autóbuszait. A járművek beszerzése az Autóipari Próbapálya Zala Kft. (APZ Kft.) által koordinált Zöld Busz Program sikeres pályázati forrásainak köszönhetően valósulhatott meg.

A 12,2 méter hosszú, BYD K9UD típusú, szóló kivitelű elektromos buszok 80 fő befogadására alkalmasak, és 35 ülőhellyel rendelkeznek. A járműveket teljes mértékben az MVK egyedi specifikációi és igényei alapján gyártották le.

Az ünnepélyes átadó alkalmával elhangzott: a járműállomány modernizálása szorosan illeszkedik az MVK Zrt. hosszú távú stratégiájába, amely a gazdasági fenntarthatóságot ötvözi a környezettudatos mobilitási megoldásokkal. A közlekedési társaság az elmúlt időszakban több eredményes pályázatot is magáénak tudhatott. Ezek a források teszik lehetővé a flotta megújítását – beleértve a szóló és csuklós elektromos buszok beszerzését –, valamint a kapcsolódó töltőinfrastruktúra kiépítését, amelynek részeként két közforgalmú töltőállomás kiépítése már megvalósult, és jelenleg az üzembe helyezésük előkészítése zajlik.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, 2022-ben már szolgálatba állt 10 szóló, idén márciusban pedig további 4 csuklós elektromos autóbusz, ezzel is erősítve a klímasemleges tömegközlekedést.

Az átadási ünnepségen részt vett és beszédet mondott Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere, Gadnai-Bodnár Éva, az MVK Zrt. vezérigazgatója, valamint Krenner László, a BYD Europe B.V. közép-kelet-európai értékesítési igazgatója. Tudósításunkat hamarosan olvashatják a minap.hu-n.

Címkék

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Régiségvásár
Hiányozni fog a Régiségvásárokról
Miskolc
A Miskolci Régiségvásár látogatói számára már ismerős lehet az az énekes, aki szinte minden alkalommal fellép a főutcán.
Képgaléria
Tízéves a Symphonia. Fotó: Osztie Tibor
A zene, amely utat mutat: tízéves a Symphonia
MiskolcOktatásKultúra
Fennállásának tizedik évfordulóját ünnepelte a Symphonia Alapfokú Művészeti Iskola. Jubileumi gálakoncertet tartottak a vasgyári növendékek.
Képgaléria
Avasi útfelújítás
Közlekedési információk kedden: útlezárások és sávszűkítések várhatók Miskolcon
Miskolc
Megkezdődött az Avas főútjának teljes felújítása, több helyszínen forgalomkorlátozásra kell számítani.
Harmadik egymilliós mérföldkövéhez érkezett a „Ne dobd el – ajánld fel!” kampány
MiskolcOktatásSzabadidő
Újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem „Ne dobd el – ajánld fel!” elnevezésű fenntarthatósági és társadalmi felelősségvállalási kampánya. Az egyetemi közösség által összegyűjtött visszaváltható palackok után befolyt összegből ezúttal egymillió forintos adományt vehetett át a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola Alapítvány.