A diplomaátadón Szűcs Péter, a Miskolci Egyetem innovációs és tudományos rektorhelyettese köszöntötte a végzősöket. Beszédében kiemelte: a mai ünnep egyik legfontosabb üzenete a bizalom.
– A hallgatók bíznak oktatóikban, hogy tudást és útmutatást adnak számukra. Az oktatók bíznak abban, hogy tanítványaik felelősséggel használják majd a megszerzett ismereteket. A családok bíznak szeretteikben, az egyetem pedig ma bizalmat szavaz önöknek – fogalmazott.
Az ünnepségen Kovács Botond joghallgató, az Állam- és Jogtudományi Kar doktorjelöltjeinek nevében terjesztette elő az avatás előtti kérelmet, majd Paulovics Anita dékánhelyettes ismertette a végzettek eredményeit.
Az osztatlan jogászképzésen száz hallgató szerzett oklevelet, közülük heten kitüntetéses summa cum laude, tizenöten summa cum laude, ötvenhatan cum laude, huszonketten pedig rite minősítéssel végeztek.
A kar mesterképzésein huszonnyolcan, alapképzésein százöten, felsőfokú szakképzésein tízen szereztek oklevelet. Emellett a szakirányú továbbképzéseken összesen 248 hallgató végzett, többek között emberi jogi és jogállamisági, gyermekjogi, állatvédelmi, compliance, földforgalmi, áldozatsegítő és jogpszichológiai szakirányokon.
A végzős hallgatók nevében Fazekas Fanni, osztatlan jogász szakon végzett hallgató búcsúzott az egyetemi évektől.
– A diplomaosztó egyszerre jelent lezárást és új kezdetet. Az elmúlt évek során nemcsak tudást szereztünk, hanem megtanultunk felelősen gondolkodni, véleményt alkotni és helytállni a kihívások között. Ma büszkék lehetünk arra, amit közösen elértünk – mondta.
Az ünnepségen Paulovics Anita dékánhelyettes is szólt a végzősökhöz. Hangsúlyozta, hogy az egyetem legfontosabb feladata nem pusztán a tudás átadása.
– Az egyetem legnagyobb értéke nem az, hogy válaszokat ad, hanem az, hogy megtanít a helyes kérdések feltevésére. Arra ösztönöz, hogy mérlegeljünk, gondolkodjunk és felelős döntéseket hozzunk – fogalmazott.
A diplomaátadó ünnepséget Csehi Dorina, a Bartók Béla Zeneművészeti Kar hallgatójának előadása tette még emlékezetesebbé, aki Frank Sinatra egyik dalával köszöntötte a végzősöket és családtagjaikat.