Az Egri Főegyházmegye közleményében olvasható, hogy 2026. május végén értesültek arról, hogy Miskolc városában plakátokat helyeztek ki, amelyekben súlyos, többek közt kiskorú sérelmére elkövetett visszaéléssel vádoltak meg egy, korábban a főegyházmegye területén szolgáló klerikust. Az Egri Főegyházmegye, ahogy azt nemrégiben hírül adta, az értesülést követően azonnal átfogó előzetes vizsgálatot indított. Az egyházi vizsgálat során a Főegyházmegye teljeskörűen együttműködött a hatóságokkal, a rendelkezésre álló információkat az illetékes hatóságok számára átadta.
A kiskorúak sérelmére elkövetett visszaélés vádja alaptalan
- ezt állapította meg az Egri Főegyházmegye vizsgálata. Azt írják, a klerikust egy olyan személy rágalmazhatta meg, aki korábban konfliktusba keveredett vele. Az egri érsek szerint a hamis vádak a valódi áldozatoknak okozhatják a legnagyobb károkat - olvasható az Egri Főegyházmegye oldalán.
Reagált Miskolc polgármestere
Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere szerint a gyermekeket érintő jelzéseket minden esetben gyorsan és alaposan ki kell vizsgálni. Az Egri Főegyházmegye vizsgálata ugyanakkor arra jutott, hogy a miskolci plakátokon szereplő, kiskorút érintő vádak alaptalanok voltak, bűncselekmény gyanúja nem merült fel. A polgármester hangsúlyozta: a gyermekvédelem fontossága mellett az ártatlanság vélelmét és a felelős közbeszédet is tiszteletben kell tartani, mert az alaptalan vádaskodás rombolja a közbizalmat.